Okno w kuchni

  • Pomieszczenie zyska na przytulności, kiedy standardowe, białe okno zastąpimy oknem drewnianym umieszczonym we wnęce wykonanej z tego samego materiału. Nasze okno i całe pomieszczenie dodatkowo mogą upiększyć firanki i zasłonki ozdobione kolorowymi aplikacjami oraz ceramiczne dekoracje.
  • Kolorowe ramy okien, stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych białych lub drewnianych opraw. Postarajmy się pamiętać o tym, aby ich kolor i dobrane do nich dodatki (zasłonki, firanki, rolety) komponowały się kolorystycznie z całym wnętrzem.
  • Odpowiednio dobrana firanka będzie stanowić wspaniałą dekorację naszej kuchni, pełniąc jednocześnie funkcje praktyczne. Wszystkie zasłony w oknach, niezależnie od długości na jaką się zdecydujemy, mogą stanowić ozdobę same w sobie lub być dodatkowo udekorowane  (na przykład lambrekinami, aplikacjami, falbanami).
  • W szczególnych przypadkach projektowania zabudowy kuchennej wskazane może okazać się zaaranżowanie okna w ten sposób, aby było ono “wtopione” pomiędzy sąsiadujące z nim elementy. Kolor okna powinien być zbliżony do koloru mebli.
  • Z pewnością większość z nas ceni sobie duże okna, jednak nie zawsze nasze pomieszczenia zostały zaprojektowane w ten sposób. Jeżeli w naszej kuchni nie mają one zbyt wielkich rozmiarów, postarajmy się maksymalnie wykorzystać ilość wpadającego przez nie światła. Firanki nie powinny mieć zbyt gęstego splotu, a jeśli istnieje taka możliwość, dobrze jest w ogóle z nich zrezygnować. Gdyby jednak sprawiało to wrażenie okna o zbyt “surowym” wyglądzie, można zdecydować się na inne elementy dekoracyjne.
  • Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do okien umieszczonych w połowie wysokości ściany. Może zdarzyć się jednak, że znajdują się one wysoko. Nie musi to oznaczać, że nasza kuchnia będzie niedoświetlona dziennym światłem. Takie rozwiązanie /chociaż wymuszone / da nam dodatkowe miejsce na ścianie, które wykorzystamy na zamontowanie relingu lub podręcznej półki.
  • Nasze okna nie zawsze muszą przypominać swoim wyglądem te tradycyjne.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress