Kuchnie nowoczesne

Meble kuchenne nowoczesne

Kuchnia nowoczesna to taka, która wkracza na salony. To jeden z ważniejszych wyznaczników, które wpływają na najnowszą stylistykę. Inne kryterium to funkcjonalność, która wynika z designu. Meble kuchni w stylu nowoczesnym są bardzo oszczędne,  fronty najczęściej gładkie z coraz częściej podkreśloną fakturą powierzchni, z wyeksponowanymi słojami coraz modniejszych egzotycznych gatunków drzew.  Całe kompozycje zabudowy kuchennej tworzą bardzo proste, geometryczne formy z silnie zaznaczonymi liniami pionu i poziomu. Obok frontów z laminatem o fakturze drewna stosowane są z ogromną popularnością fronty lakierowane na wysoki połysk. Uchwyty proste, ze stali nierdzewnej lub całkiem niewidoczne:  wpuszczane we fronty.

Kolorystyka

Poza obecnymi już bielą i ecru w naszych kuchniach, całkiem odważnie wkraczają kolory cięższe, natężone i głębokie. Modne stają się venge, bardzo ciemny brąz wpadający w czerń łączone z intensywną czerwienią, kremem i bielą. Nieodłącznymi elementami wykończenia jest wciąż stal i szkło.

Detale kuchni nowoczesnej

Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym, minimalistycznym ze swej natury nie lubi żadnego nadmiaru.  Swego rodzaju dopełnieniem kompozycji na pewno są choćby stalowe elementy. Ponadczasowym dodatkiem,  który zawsze będzie w modzie to świeżo ścięte kwiaty, w prostym, szklanym naczyniu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress