Kuchnie klasyczne

Meble do kuchni w stylu klasycznym

Meble do kuchni w stylu klasycznym są bardzo łatwo rozpoznawalne.  Solidność uzyskana nie tylko przez swoją masywność i zwartość formy, ale przede wszystkim ze względu na szlachetne materiały.  Fronty wykonane z naturalnego drewna, korpusy ze względów praktycznych wykonane z płyty lakierowanej bądź laminowanej.  Charakterystyczne dla mebli klasycznych są fronty o kasetonowym kształcie, niejednokrotnie te przeszklone z profilowanymi galeryjkami, delikatnymi zdobieniami opartymi na tradycyjnych wzorcach. Do mebli niezbędnych do urządzenia kuchni w stylu klasycznym zaliczyć należy przeszklone witryny, znajdujące się w obrębie kuchni , oraz komoda, również do części jadalnianej na bieliznę stołową etc. Idealnym miejscem na zagospodarowanie kuchni klasycznej będzie przestronne, dobrze doświetlone wnętrze.

Kolorystyka

Możemy zdecydować się na zastosowanie oszczędnej kolorystyki, bazując jedynie na odcieniach kremu, bieli czy innych pastelowych kolorów z kolorem drewna, najczęściej ciemnego, ciepłego brązu. W efekcie otrzymamy niezwykle elegancką i “dostojną kuchnię”. Dla bardziej wyrafinowanych gustów przedstawia się ogromna oferta stylizowanych tapet i tkanin, bogato zdobionych wzorami geometrycznymi czy ciekawą ornamentyką roślinną. Bogata oferta prezentuje doskonale zintegrowane linie stylistyczne tapet i tkanin, sprawiając, że suma rozwiązań i kombinacji kompozycyjnych wydaje się wręcz nieograniczona. Kuchnia taka zyska na oryginalności i stanie się pełnym przepychu zakątkiem domu.

Detale

W myśl porzekadła “diabeł tkwi w szczególe”, zadbajmy o małe, z pozoru nie znaczące detale, które wzmocnią i bardziej podkreślą linie stylistyczną planowanego przez nas wnętrza. Zatem ważne okażą się uchwyty naszych szafek , stylizowane relingi, uchwyty na drobiazgi. Równie ważne będą bibeloty prezentowane w przeszklonych witrynach czy otwartych partiach szafek. Tu możemy pochwalić się przepiękną starą porcelaną lub nową zaprojektowaną w duchu klasycznym. One podkreślą naszą indywidualność oraz stworzą wnętrze, w którym będziemy czuć się “jak u siebie”. Natomiast wnęki, okna, przejścia, otwory i wykusze mogą być dla nas niemałym utrapieniem przy projektowaniu kuchni i jadalni. Warto jednak spróbować odwrócić to na naszą korzyść! Bardzo często dzięki “takim problemom” powstają niebanalne, pomysłowe rozwiązania, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress